Colt Python Rolls-Royce wśród rewolwerów

Colt Python Rolls-Royce wśród rewolwerów

Na hasło Colt Python nie jednemu kolekcjonerowi broni palnej podwyższa się puls i wyostrzają zmysły. Wielu posiadaczy czerwonej książeczki trzyma specjalnie odłożoną promesę z myślą, że pojawi się on kiedyś w jego sejfie. Dla przeciętnego strzelca sportowego zaliczającego z przymusu starty w PZSS, lub wypalonej małżeńsko pani domu, będzie to rewolwer jak wiele innych. Jednak nie dla osoby światłej, lub chociażby wyrozumiałej.

W szczęśliwych rodzinach, gdzie spędza się wspólnie czas również przed telewizorem, wszyscy wiedzą, że Colt Python to klasyk! Czy wyobraża ktoś sobie, że Rick Grimes (główny bohater serialu The Walking Dead) radziłby sobie z apokalipsą zombie bez konkretnego gnata? Colta Pythona nie mogło zabraknąć również w wielu kultowych grach, jak Resident Evil, Counter-Strike czy chociażby GTA. A co jest w nim takiego wyjątkowego?

Zacznijmy od tego, że Colt Python nie jest zwykłym budżetowym rewolwerem. Niektórzy twierdzą, że jest to jeden z najlepszych rewolwerów na świecie i faktycznie ciężko się do niego przyczepić. Konstrukcja jest dość leciwa i sięga połowy poprzedniego wieku. Przez blisko 70 lat specjalnie się nie zmienił, poza samym wykończeniem. Colt Python słynie ze swego precyzyjnego wykonania i mistrzowskiego spasowania poszczególnych elementów. Nawet podczas ściągania spustu bęben pozostaje całkowicie zablokowany, dzięki czemu zwiększa się szczelność komory i przy okazji prędkość pocisku. Wszystkie rewolwery Colt Python jako jedne z nielicznych na rynku niemalże od początku swojej produkcji poddawane są bardzo szczegółowej kontroli jakości.

sejfy.pl

Aktualnie produkowane Pythony wykonane są z wysokogatunkowej stali wypolerowanej na połysk, a rękojeść obłożona została drewnem z orzecha. Przyrządy celownicze są regulowane, a każdy element działa perfekcyjnie. Zarówno spust, jak również kurek działają idealnie płynnie, nieporównywalnie z chociażby brazylijskimi konkurentami. Znakiem rozpoznawczym Pythona jest wentylowana szyna, podstawa lufy na pełnej jej długości i oczywiście kaliber 357 magnum. Rewolwer ten dostępny jest w trzech wariantach luf: 3, 4,25 i 6 cali. Broń ta trafia do Polski w bardzo małych ilościach, a na rynku wtórnym praktycznie nie występuje. W praktyce może być ciekawym artefaktem kolekcjonerskim, jak również dobrą bronią krótką do całkiem precyzyjnego strzelania.

Polub artykuł

Michał Budzyński