Celniejszy rewolwer

Celniejszy rewolwer

Dlaczego karabiny są celniejsze niż pistolety i rewolwery? Bo mają kolbę, która przy prawidłowym złożeniu się do strzału daje dodatkowe punkty oparcia, pozwalające strzelcowi stabilnej dzierżyć broń. Długie lufy rewolwerów czarnoprochowych stawiają bardzo wysoko poprzeczkę dla umiejętności strzelca. Strzelając jednorącz lub oburącz, można, przy odrobinie wprawy, trafiać „dyszki” na dystansie 20-30m. Gdy do rewolweru zamocuje się kolbę, to „dyszki” na dystansie 50m nie będą większym wyzwaniem. Mowa cały czas o rewolwerach z ośmiocalowymi lufami, a przecież są też dwunastocalowe i dłuższe.

Zwiększona precyzja celowania, to tylko jeden z atutów kolby. Kolejnymi są zwiększona szybkość składania się do strzału, oraz łatwiejsze trzymanie celu na muszce w trakcie przemieszczania się. Ponadto, kilka zapasowych bębenków i Remington staje się całkiem szybkostrzelnym karabinkiem zdolnym zasypać potencjalnych wrogów ołowiem. Należy też pamiętać o kalibrze w jakim najczęściej występują Remingtony. Kaliber .44 został stworzony dla armii walczącej na lądzie w XIX wieku. Wtedy głównym środkiem transportu były konie, a łatwiej trafić w konia niż w człowieka. Kaliber .44 miał za zadanie powalić konia, przez co jeździec ginął lub ponosił obrażenia uniemożliwiające mu dalszą walkę. Ten sam kaliber był stosowany także w karabinach myśliwskich takich jak Hawken czy Deer Hunter. Wiecie do czego zmierzam? W razie upadku cywilizacji Remington z kolbą może stać się bronią myśliwską. Kolejną zaletą jest dyskrecja w trakcie przenoszenia. Rewolwer z lufą 8″ w kaburze na pasie od spodni naciągnięty bluzą nie powinien zwracać uwagi przypadkowych przechodniów, a zdemontowaną kolbę można schować za pazuchę lub wrzucić do plecaka. Całość da się złożyć w dosłownie kilka sekund dopiero po dotarciu na odpowiednie miejsce.

Wielu preppersów uważa, że gdy zapanuje anarchia lub konflikt zbrojny, legalne polowania odejdą do lamusa. Może wówczas się okazać, że lasy będą częściej patrolowane, a kary surowsze niż dzisiejsze maksymalne 5 lat urlopu na koszt podatników. Biorąc pod uwagę taką możliwość okazuje się, że karabinek dyskretnie przenoszony może być niezbędny do przeżycia. Kolba może być z brązu więc, można zostawić naturalny kolor, wypolerować na złoty, zaoksydować na czarno, posrebrzyć lub pokryć patyną. Kolba do rewolweru nie stanowi dużego wydatku i można ją za kilka stówek kupić chociażby tu: prepperspoland.

tekst: Sławomir Nizner


Polub artykuł

Redakcja