Falcon, Thunder 2.0 i Condor, czyli flagowe termowizory o czułości 20mK od Hikmicro.

Falcon, Thunder 2.0 i Condor, czyli flagowe termowizory o czułości 20mK od Hikmicro.

Termowizja weszła na wyższy poziom i aktualnie pod względem szczegółów i jakości obrazu wcale nie musi ustępować technologii noktowizyjnej. Wszystko za sprawą nowoczesnych sensorów wykonanych w ultra wysokiej czułości termicznej wynoszącej poniżej 20mK. Użytkownicy urządzeń zbudowanych w tej technologii nie tylko mogą liczyć na świetny współczynnik detekcji, ale również bardzo szczegółowy obraz również w trudnych warunkach atmosferycznych. Firma Hikmicro jako jedna z pierwszych udostępniła na rynku urządzenia z sensorami 20mK, tak więc warto im się przyjrzeć bliżej.

Monokular termowizyjny o wysokiej czułości HIKMICRO FALCON

Seria FALCON to już klasa premium wśród monokularów termowizyjnych rozpoczynająca erę ultra wysokiej czułości termicznej poniżej 20mK. Jego niezwykle szczegółowy obraz sprawia, że urządzenie doskonale sprawdza się również w służbach mundurowych oraz ratownictwie. Konstrukcja monokularu została ulepszona w celu zapewnienia maksymalnej łatwości użytkowania wraz z możliwością wymiany akumulatorów. Nowoczesny sensor o bardzo wysokiej czułości jest w stanie wykrywać i wyświetlać drobne szczegóły, takie jak sierść zwierząt, gałęzie i liście, a mimo to tworzy wiarygodny obraz w warunkach słabej widoczności. Flagowy model FQ50 z sensorem 640×512@12μm i bardzo dużą przysłoną F0,9 ma zasięg do 2600m i 2,6-krotne powiększenie z możliwością 8-krotnego podbicia cyfrowego. Pole widzenia na 100m wynosi około 15,3m, a obraz wyświetlany jest na blisko pół calowym wyświetlaczu OLED HD 1024. Mając Falcona nie tylko rozpoznasz płeć zwierzyny, ale również formę poroża na rozsądnym dystansie. Niespotykana jakość obrazu w połączeniu z najnowocześniejszymi funkcjami dodatkowymi sprawia, że jest to jeden z najlepszych termowizorów na rynku.

Ultra czuła seria celowników i nasadek HIKMICRO THUNDER 2.0

Nowa seria Thunder 2.0 to bardzo kompaktowe i zarazem pierwsze celowniki termowizyjne na rynku z bardzo wysoką czułością termiczną NETD<20mK. W porównaniu do serii 1.0 wprowadzono znaczące ulepszenia, a min nowy system elementów sterujących z wygodnym pokrętłem ostrości zamontowanym u góry. Dodatkowo każdy klawisz ma inną fakturę co ułatwia intuicyjną obsługę w całkowitej ciemności. Kolejnym istotnym elementem wyróżniającym nowego Thundera jest dedykowany akumulator 4400mAh, który umożliwia pracę urządzenia nawet do 10 godzin. Thunder 2.0 posiada korpus ze stopu aluminiowo- magnezowego i bez problemu wytrzymuje nawet kaliber 9,3×62. Użytkownicy mogą wybierać model w zależności od rozdzielczości sensora od 256px, 384px do 640px oczywiście w technologii 12 μm rozstawu pixeli. Wersja z najniższym sensorem to dobrej jakości budżetowy celownik termowizyjny, który bez problemu sprawdzi się w polowaniach nocnych w lesie lub na niewielkich obszarach otwartych. Dwie ostatnie wersje wykorzystują sensory z flagowego Falcona, tak więc jakość obrazu jest piekielnie ostra i dokładna nawet podczas gorszych warunków atmosferycznych. Seria Thunder 2.0 to również nasadki z opcją montażu adaptera m52. Zachowują zarówno design jak i specyfikację standardowego celownika i dobrze sprawdzają się z lunetami posiadającymi mniejsze powiększenia bazowe.

Monokular termowizyjny z LRF HIKMICRO CONDOR

Jeden z najbardziej wyczekiwanych termowizorów na rynku, stworzony w oparciu o uwagi i sugestie myśliwych z całej Europy. Zawiera wszystkie najlepsze funkcje z Falcona oraz dalmierz laserowy. Jest to kolejny model posiadający nowoczesne sensory z grupy 20mK, a więc jakość obrazu jest na najwyższym poziomie. Ponadto urządzenie zostało wzbogacone o funkcję zoom- pro, dzięki której udało się wyciągnąć szczegóły obrazu również na powiększeniu cyfrowym i to bez znaczącej utraty jakości. Monokular jest bardzo kompaktowy, idealnie leży w dłoni i można go nosić również na szyi. Dostępny jest w podobnej konfiguracji sensorów i obiektywów jak Falcon, a także wykorzystuje to samo wymienne źródło zasilania.

Polub artykuł

Redakcja