Dobre rzeczy w Siedleckiej Krainie Świętego Huberta

Dobre rzeczy warto promować, a szczególnie jeśli chodzi o pomoc osobom potrzebującym. Gdybyśmy mieli zacząć wymieniać akcje charytatywne zorganizowane przez Bartka Kurkusa na przełomie 4 ostatnich lat (tyle go znamy) pewnie wyszłaby niezła epopeja, której większość raczej nie miałaby czasu przeczytać. On sam nie jest skory do chwalenia się, tak więc postanowiliśmy wspomnieć dosłownie o kilku ostatnich inicjatywach i pochwalić za to co robi dla ludzi i w imieniu myśliwych ze swojego okręgu. Tekst przebijany jest fotkami pięknych dziewczyn z ostatnich imprez, aby się lepiej czytało 😉 

Majówka z Folklorem w Reymontówce 

Dom Pracy Twórczej Reymontówka stanowi niemalże integralną część Zarządu Okręgowego PZŁ w Siedlcach. To tu we współpracy z dyrektorem obiektu Markiem Błaszczakiem, urzędami i organizacjami z powiatu siedleckiego organizowane są liczne wydarzenia kulturowe połączone z akcjami charytatywnymi dla najbardziej potrzebujących. W tym roku było nie inaczej i z misją pomocy Ukrainie została zorganizowana Majówka z Folklorem. Głównym założeniem imprezy była zbiórka pieniędzy dla osób dotkniętych wojną, a także sprawienie, żeby chociaż część z nich mogła choć przez chwilę miło spędzić czas i nie myśleć o tragedii jaka dotknęła ich kraj. Zarząd Okręgowy PZŁ w Siedlcach zorganizował pomoc materialną i stoisko z dziczyzną.

Majówka w Woli Gułowskiej 

To cykliczna impreza zainicjowana przez Wojskowe Koło Łowieckie 304 “Ryś” przy wsparciu Zarządu Okręgowego PZŁ w Siedlcach. Tu również Bartek ze strony Zarządu Okręgowego zaangażował się w przygotowanie imprezy, a także zorganizował swoimi prywatnymi kanałami degustację dziczyzny. Tu wyrazy podziwu należą się również wszystkim kołom łowieckim, które nie tylko uczestniczą w uroczystości, ale również dbają o to, aby uczestnicy spoza PZŁ nie wrócili z imprezy z pustymi brzuchami.

Dzień dziecka w Reymontówce 

Bo gdzie by indziej? Rok temu Dzień Dziecka organizowany był na strzelnicy myśliwskiej w Balach. W tym roku byłoby to niemożliwe, ponieważ w wydarzeniu brało udział ponad 500 osób. ZO PZŁ w Siedlcach wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Siedlcach oraz całym zespołem z Domu Pracy Twórczej “Reymontówka” dali jednak radę. Zarząd Okręgowy PZŁ w Siedlcach ufundował wyprawki szkolne dla 230 dzieci z rodzin polskich i ukraińskich ze szkół podstawowych powiatu siedleckiego, a także dla podopiecznych ze Specjalnego Ośrodek Szkolno-wychowawczego w Stoku Lackim i Domu Dziecka w Kisielanach. We współorganizację wydarzenia zaangażowali się również wolontariusze z organizacji Global Volunteers, którzy przyjechali do nas z USA.  

Myśliwi pomaganie mają we krwi. Polują i zabijają zwierzynę dzieląc się nią z bliskimi i przyjaciółmi. Sama akcja “Myśliwskiej paczki” , “Darz Bór – Dasz Krew” czy tysiące innych inicjatyw w ramach wsparcia medyków w walce z covid-19 oraz ludności ukraińskiej dostarczają niezwykłych danych o ciągłej gotowości polskich myśliwych w zakresie udzielania pomocy nie tylko ludziom w kraju, ale również na całym świecie.  

Polub artykuł

Redakcja