Przeszklona szafa na broń

Przeszklona szafa na broń

Przeszklona witryna na broń do niedawna kojarzyła się w Polsce z technologią kosmiczną, lub chociażby ekstrawagancją rodem z USA. Tam bowiem obywatele nie wstydzą się swoich kolekcji broni i lubią ją eksponować przy każdej okazji. Okazuje się jednak, że również w kraju nad Wisłą można znaleźć ofertę na przeszkloną szafę na broń i to zgodną ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa. Oczywiście w największej krainie sejfów, czyli w firmie Sejfy.pl.

Sejfy z serii Dragon to przeszklone witryny pancerne dedykowane do przechowywania broni, amunicji lub wartościowych przedmiotów. Wbrew pozorom spełniają one wysokie normy bezpieczeństwa klasy S2 wg normy EN14450. Klasa ta charakteryzuje się wyższą odpornością na dostęp do wnętrza również przy użyciu narzędzi elektrycznych. Dragony są wyposażone w bardzo dobre zamki elektroniczne Wittkopp Primor level 5.

Szyby w tych urządzeniach wykonane zostały ze szkła pancernego odpornego nie tylko na uderzenia ręcznymi narzędziami. Są odporne na pociski z najpopularniejszych kalibrów broni palnej, takie jak np. 0.44 Magnum, 308W, a nawet 12/70 zgodnie z normą UNI EN 1063. Zawartość sejfu świetnie się prezentuje za sprawą wbudowanego oświetlenia led, którego barwą i trybem pracy można sterować zdalnie pilotem znajdującym się w zestawie.

Sejf Dragon o wymiarach 1900 x 1220 x 460 nie należy do lekkich. Waży blisko 400 kg, jednak nie oszczędzano na materiałach. Konstrukcja zewnętrzna wykonana została z mocnej stali jednowarstwowej o grubości 3 mm, a wewnętrzna o grubości 2 mm. Same drzwi posiadają 50mm grubości i wzmocnienie żebrami na całym obwodzie, a także trójstronne ryglowanie. Sejf posiada również niewidoczną przestrzeń z poziomu witryny zawierającą 3 oddzielne schowki, oraz dodatkowy sejf zamykany na klucz.

Za świetny wygląd sejfów Dragon odpowiada jego wykończenie. Korpus pokryty został specjalną farbą strukturalną w procesie sublimacji i wygląda niczym skóra krokodyla. We wnętrzu może być dowolny kolor tkaniny filcowej, lub wykończenie materiałem welurowym jak w samochodzie. Prezentowany model szafy posiada w standardzie 13 uchwytów na broń i 4 szklane półki. W zasadzie dystrybutor tych sejfów firma- Sejfy.PL daje klientom możliwość nie tylko wyboru barwy, ale również wzoru powłoki, dzięki czemu szafa na broń może nie odróżniać się od wystawnego mebla.

sejfy.pl

Broń w przeszklonej witrynie wygląda wyjątkowo, zarówno sportowa, jak i klasyczna myśliwska. Ekspozycja prywatnej kolekcji broni bynajmniej wcale nie musi zachęcać potencjalnego włamywacza do próby jej zabrania. Kradzieże legalnej broni w Polsce są tak marginalne, że Policja nie prowadzi nawet statystyk w tym zakresie. Ponadto kary za nielegalne posiadanie broni są w Polsce dość surowe, a więc może się to również przekładać na małe zainteresowanie kradzieżą tego typu dóbr.

Wszystkich zainteresowanych kupnem tego modelu zachęcamy do kontaktu ze sklepem Sejfy.pl pod Warszawą i upominania się o rabaty na hasło „gunslab” 😊

Polub artykuł

Michał Budzyński