Delta Optical CHASE 10×50 ED- lornetka najbardziej niedoceniona.

Delta Optical CHASE 10×50 ED- lornetka najbardziej niedoceniona.

Zastanawia mnie, dlaczego pomimo uznania ekspertów, zdobycia nagrody produktu roku 2017, lornetka Delta Optical CHASE 10×50 ED nie jest specjalnie znana wśród myśliwych. Lornetka ta należy do średniej półki cenowej w myśliwskiej skali, czyli poniżej 2 tysiaków. Kosztuje około 1300zł. Dokładnie tyle, żeby podjąć decyzje, czy chce się zainwestować w lornetkę wyższej klasy, czy może jednak dobre szkło i zbierać na termowizor.

Do lornetki DO CHASE 10×50 ED absolutnie nie można się przyczepić, poza miejscem produkcji. Tak, zrobiona jest w Chinach, podobnie jak produkty Xiaomi czy Dji, których nie trzeba przedstawiać… Lornetka ta wygląda dobrze i sprawuje się dobrze. Każdy element regulacji działa tak jak powinien, czyli ostrość lekko, a wysuwane muszle oczne ciężko.

Obraz nad wyraz dobry nawet na krańcach. Spore pole widzenia i system wewnętrznego ogniskowania. Może dawać nieco większe poczucie szczelności i sprawnego działania podczas rytualnego przewracania w samochodzie. Część pryzmatów pokryto powłokami srebrowymi, aby zminimalizować straty światła, co w tym przedziale cenowym jest raczej mało spotykane. Lornetka o zmroku naprawdę daje radę, pewnie za sprawą wszystkich powłok. Największym zaskoczeniem jest jednak duża głębia ostrości, co w budżetowych lornetkach dachowych wręcz nie występuje.

zdjęcia: Michał Budzyński

Polub artykuł

Michał Budzyński

One thought on “Delta Optical CHASE 10×50 ED- lornetka najbardziej niedoceniona.

Comments are closed.